Masáže

1. MASÁŽ RUKY A PŘEDLOKTÍ

2. LEVANDULOVÁ UVOLŇUJÍCÍ A RELAXAČNÍ MASÁŽ RUKOU

3. EUKALYPTOVÁ POVZBUZUJÍCÍ A ZAHŘÍVACÍ MASÁŽ

4. TŘEZALKOVÁ PROHŘÍVACÍ A UVOLŇUJÍCÍ MASÁŽ RUKOU

5. RELAXAČNÍ A UVOLŇUJÍCÍ MASÁŽ RUKOU REZONUJÍCÍ S HUDBOU

1.

MASÁŽ RUKY A PŘEDLOKTÍ

Masáž se zaměřuje na prsty, dlaň, zápěstí a předloktí. Dlouhodobě přetěžované svaly
a šlachy dlaně a předloktí mají výrazný podíl na vzniku onemocnění známých jako "syndrom karpálního tunelu", "oštěpařský loket" a "tenisový loket".
Kombinací masáže, reflexní terapie ruky a vhodných protahovacích cvičení lze vzniku těchto onemocnění předejít, nebo omezit jejich rozvoj.

Masáž probíhá vleže na zádech nebo vsedě.

Masáž není náhradou klasické léčby - její role je hlavně v prevenci a v počátečních stádiích onemocnění.
Během masáže Vás také naučím protahovací cviky zameřené na prsty, dlaň a předloktí, ve kterých můžete pokračovat doma.


SYNDROM KARPÁLNÍHO TUNELU
Projevuje se nejdříve trnutím, později bolestmi a omezením hybnosti svalů dlaně
a prstů. Z počátku přichází tyto projevy hlavně v noci. Příčinou je nejčastěji dlouhodobé (měsíce až roky) přetěžování svalů ruky často spojené s výkonem povolání (řidiči, hudebníci, montéři, programátoři, číšníci, ...).

TENISOVÝ A OŠTĚPAŘSKÝ LOKET
Tato onemocnění se projevují bolestmi vnitřního (oštěpařský loket) a vnějšího (tenisový loket) lokte. Jde o dlouhodobé nebo nárazové přetížení svalů a šlach předloktí. Příčinou bývají sportovní aktivity jako je baseball, golf, atletika, posilování, ale i práce. Riziková z tohoto hlediska je například práce s myší u počítače.

Účinky masáže ruky a předloktí

* odstranění či zmírnění bolestí prstů, dlaně a lokte. 

Kdy není vhodná

* horečka, infekční a zánětlivá onemocnění, trombózy, otevřené rány

Tuto masáž provádím - 

Masážní olivový olej s květy Citronové trávy.
Za studena lisovaný olivový olej ošetří vaši pokožku cennými látkami.
Středozemní vůně harmonizuje a uvolňuje tělo i duši.
Tento olej zanechává smyslně jemnou pokožku a je vhodný pro všechny typy pleti.
Snášenlivost pokožky je dermatologicky testována.

Tato masáž trvá 20 minut.

2.

LEVANDULOVÁ UVOLŇUJÍCÍ A RELAXAČNÍ MASÁŽ RUKOU


Levandule se stala pro své univerzální použití jednou z nejoblíbenějších a nejčastěji využívaných rostlin vůbec. Nechte se zlákat omamnou vůní Levandule - královny Aromaterapie. Tišivé, zklidňující a harmonizační vlastnosti Levandule využijeme při bolestech kloubů a napětí ve svalech.


Levandulový olej propůjčuje pokožce jemnost a sametovou hebkost. Květ Levandule vlastnoručně sbírám v čistépřírodě hor Jeseníků a ostrova Hvar a to v době příznivého postavení měsíce a je vyluhován výhradně přirozeným slunečním svitem. V oleji je také čistý krystal mořské soli - pocházející z útesu poloostrova Pelješac. Tento olej je domácí výroba technikou za studena.


3.

Zázrak jménem EUKALYPT.


EUKALYPTOVÁ POVZBUZUJÍCÍ A ZAHŘÍVACÍ MASÁŽ.

Eukalyptus je považován za jeden z nejkrásnějších stromů světa, navíc s doslova zázračnou léčivou silou.
Nabízí fantastické zdroje úlevy při nejrůznějších potížích a dokazuje, že je právem nazýván stromem života.
Tento zázračný strom má schopnost zbavit škodlivin vzduch i v místnostech, kde se kouří.

Má i hojivé účinkya pomáhá při bolesti svalů.
Eukalyptový olej zlepšuje oběh krve a tím zvyšuje výživu orgánů. Proto je vhodný pro každého, kdo bývá často unavený a nebo mívá studené ruce a nohy, tady oceníte jeho zahřívací účinek.
Příjemná vůně eukalyptu dokáže pomoci při migrénách a bolestech hlavy, podporuje koncentraci.

Olej je z čerstvých listů stromu Blahovičník rostoucí na nádherném ostrovu Lošinj, hned brzy na jaře. V tomto období pořádá ostrov také workshopy zaměřené na využití těchto bylin.
Vyluhován výhradně přirozeným slunečním svitem.


Důležitá upozornění

  • Při zevním použití nebyly zatím prokázány žádné nežádoucí účinky silice.
  • Eukalyptus by se neměl užívat v těhotenství a v období kojení.
  • Může zesilovat účinky léků snižujících hladinu cukru v krvi.

4

Zahřejte se Třezalkou.


TŘEZALKOVÁ PROHŘÍVACÍ A UVOLŇUJÍCÍ MASÁŽ RUKOU


TŘEZALKA TEČKOVANÁ - bylina sv. Jana
Olej sv. Jana

Třezalka tečkovaná je velmi významnou bylinkou lidového léčitelství se silným účinkem na náš organismus.
Její léčivá působení jsou známá již po mnoho generací .Léčivá sláva třezalky sahá až do starého Řecka. Středověký reformátor medicíny Paracelsus ji uvádí jako nejlepší lék světa. I dnes nachází široké uplatnění a její vynikající vlastnosti můžeme právem označit za výjimečné. Její účinná látka hypericin podporuje dýchání buněk, čímž zlepšuje látkovou přeměnu a prospívá všem orgánům těla. Zevně slouží jako tzv. Janův olej.


Podle nalezených záznamů se třezalka používá pro léčení nejméně 2500 let.
Působí protizánětlivě, pokožku dezinfikuje a zároveň i zjemňuje a zklidňuje. Napomáhá hojení kožních onemocnění, drobných ran, pohmožděnin, odřenin a popálenin. Má antidepresivní účinky a výrazně ovlivňuje tělesný a duševní stav. Sluneční síla, kterou květy předaly do oleje dokáže zlepšit náladu, zejména v zimním pobdobí. Uvolňuje svalové a energetické blokády V péči o namožené a bolavé svaly pomáhá znovu nabýt sílu a vnitřní pohodu. Při masáži má optimální prokrvující a a zahřívací efekt.
Je vyroben pouze z květů tradičním způsobem. Květ třezalky vlastnoručně sbírám v chráněné krajinné oblasti Litovelského Pomoraví a v čistém prostředí poblíž Svatého Jana pod Skalou v srdci národní přírodní rezervace Karlštejn a to v době příznivého postavení měsíce a je vyluhován výhradně přirozeným slunečním svitem. Získaný olej má sytě rudou barvu a příjemné aroma. Vůně je způsobena třezalkovou silicí.

Důležitá upozornění

• Zvláště lidem se světlou pletí se po masáži třezalkovým olejem nedoporučuje vystavovat záda slunci nebo UV     paprskům v soláriu. Třezalka je fotosensitivní.
• Třezalka je velmi silné přírodní antidepresivum. Její použití není slučitelné s některými léky užívanými při         depresích. V takovém případě mě prosím informujte a vybereme jiný olej.


5.

RELAXAČNÍ MASÁŽ RUKOU

RELAXAČNÍ A UVOLŇUJÍCÍ MASÁŽ RUKOU REZONUJÍCÍ S HUDBOU.

Ať už prosedíte celý den v kanceláři nebo jste na mateřské dovolené, každému někdy ztuhne tělo tak, že se nemůže ani hnout. Nemusíte hned polykat prášky, pomoci vám může moje relaxační masáž rukou.

Masáž se již dlouho právem nazývá: "lékem na všechny nemoci" a jde hlavně o vynikající prevencí nejrůznějších nemocí.Nejen v lidském světě, ale i ve světě zvířat, mohou být doteky mezi sebou považovány za masáž.Masáž rukou a dokonce i obyčejné vzájemné lidské doteky mezi sebou jsou nabité pozitivní energií. Jsou léčivé a schopné scelovat, doplňovat energii a uvádět do pořádku tělo i duši. Prostě stav těla i duše harmonizují.
Lidé všude na světě vědí, co masáž je a co dokáže.
Masáž je přirozený a přírodní způsob, jak udělat váš život úplný a harmonický.

Starobylé národy a kultury věděly, že masáž je přirozenou formou léčení lidského těla, ducha a duše.
Například v Egyptě, byla masáž součástí osobní hygieny.
V Číně se z masáží a doteků rozvinul jeden z nejkomplexnějších systémů léčení.

Masáž paží zlepšuje krevní oběh, výživu a hydrataci pokožky. Kromě toho podporuje celkovou relaxaci a zmírňuje únavu.Masáž horních končetin regeneruje unavené svaly po dlouhé a těžké fyzické zátěži, posiluje klouby a vazy na rukou. Tím napomáhá k obnovení pracovního výkonu.Masáž paží je nejen příjemnou, ale i otužovací procedurou, která zlepšuje metabolismus tkání v rukou, a v celém organismu. Má se za to, že masáž paží je účinným prostředkem posílení srdce a jako prevence jeho nemocí.

Žijeme v uspěchané době s pocitem, že všechno okolo nás je důležitější než my. Nemyslíme na svá těla jako na posvátný chrám pro naše duše a vědomí, nevěnujeme pozornost signálům, které nám vysílají. Všichni tento pocit známe naše tělo nám říká, že se máme zastavit, odpočívat a nechat o sebe pečovat. Masáž je jedním z prostředků kde máme možnost tuto péči a odpočinek dostat.

Tím, že si dopřejeme masáž a necháme si uvolnit ztuhlé svaly se nám uvolní i napětí v naší mysli, lépe se spojíme sami se sebou a při tomto odpočinku dostáváme ty nejcennější informace a vhledy do našeho života.

Tato masáž je sice náročná pro terapeuta, ale vnímá potřeby klientova těla a pracuje v jeho energii. Každé tělo potřebuje v danou chvíli něco jiného.

Při masáži, která má svoje zákonitosti se nechávám vést svojí intuicí a poznám co Vaše tělo ode mě potřebuje. Je to narovnání a posílení energie prostřednictvím tlaku na bolavé, poškozené místo.

Může pomoct při celé řadě zdravotních potíží, často i v případech, kdy veškerá snaha o nápravu neuspěla. I přesto, že jsou účinky vnímány téměř okamžitě, je dobré ji zopakovat.


O hudbě

Hudba jako taková má od pradávna na člověka vliv. Jde o organizovaný systém zvuků. Jejich výběr, uspořádání a rytmické členění určují kvalitu a estetické cítění. Hudba údajně vznikla napodobováním zvuků ptáků a ptačic, respektive přírodních zvuků vůbec, a také jako doprovod společné práce.
Hudba nás provází celým životem a ve své skvělé podstatě vás utváří a vymezuje.
Má pozitivní vliv na psychiku, dokáže člověka nabudit k vyšším výkonům a nebo naopak okamžitě uspat, uklidnit apod. Navozuje atmosféru a působí i na mnohé psychosomatické stavy.
Hudba má na psychiku člověka velmi pozitivní vliv. Dokáže navodit příjemný pocit klidu a harmonie.

Je pochopitelné, že při závažných onemocněních je lékařská pomoc nevyhnutelná a omezit se v takových případech na léčení svépomocí může být životu nebezpečné. Rady a doporučení, se kterými se setkáte, tedy v žádném případě nemají nahradit lékaře. Jejich cílem je spíše rozšíření všeobecných znalostí a informování o významu přírodních léčivých sil .